Модель ООН в Острозькій академії 2018

Протягом 28-29 квітня 2018 р. вперше у Національному університеті «Острозька академія» проходило моделювання ООН. Ідея проведення заходу та його організація – плід спільних зусиль студентів, викладачів факультету міжнародних відносин й адміністрації університету.

Під час дводенної роботи моделі молодь із Острога, Рівного, Івано-Франківська та інших міст спробували себе в ролі дипломатів на академічному засіданні Ради Безпеки ООН. Основним завданням для учасників стало розроблення спільної Резолюції країн-членів ООН щодо сирійської кризи. Позитивом цього моделювання було те, що студенти із різних навчальних закладів розвивали власні вміння конструктивної дискусії, пошуку консенсусу зі складного питання та можливості вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом, що є надзвичайно важливим у сучасному світі.

«Розумію тепер, що робота в ООН – це не найлегша справа, і брати відповідальність за життя цілої нації ніхто не хоче навіть у Грі, не говорячи вже й про справжню реальність. Для себе винесла цінний досвід і декілька «вічних істин» – треба вчитися, бути в ногу з часом і не боятися говорити. Впевнена, що на наступній Моделі покажу себе краще й зможу відстояти честь своєї країни – чи то України, чи Болівії», – Надія Симоненко, студентка Національного університету «Острозька академія».

 

Організаційний комітет Моделі ООН в «Острозькій академії» хоче висловити свою подяку за підтримку й допомогу спонсорам та партнерам, які допомогли організувати й провести захід на високому рівні.

«Дякую всім учасникам за натхненні дебати, за пошуки рішень, повагу одне до одного та до спільної справи й за зусилля докладені задля збереження миру та безпеки. Звичайно помітно, що немає достатнього досвіду організації заходів подібного роду, адже ми лише студенти-початківці. Однак вся команда організаторів моделі ООН в НаУОА дружньо й плідно працювала над досягненням спільної мети і це допомогло провести захід на хорошому рівні. З нетерпінням чекаємо делегатів наступного року», – Валерій Мирончук, голова виконавчого комітету Моделі ООН в «Острозькій академії»

А тепер розглянемо детальніше, як це було

О 9:30 було розпочато реєстрацію учасників. Кожен отримав персональний бейджик і папку з роздатковими матеріалами (фірмовий блокнот, ручка, наліпка й матеріали для роботи над створенням Резолюції).

О 10:00 відбулося відкриття “Моделі ООН в Острозькій академії”. Вступне слово сказали один із організаторів Валерій Мирончук і декан факультету міжнародних відносин Атаманенко Алла Євгеніївна.

О 10:30 почалася робота самої Ради Безпеки ООН. Після вступного слова одного із представника секретаріату, перевірки кворуму та короткого вступного слова головуючої країни (Перу), відбулося голосування за “Подання на збільшення часу вступного слова делегата до 5 хвилин”, яке більшість не підтримали. Наступне “Подання на збільшення часу вступного слова делегата до 3 хвилин” було успішно прийняте.

Засідання було розпочато з вступних слів делегатів, відповідно до алфавітного порядку країн, які вони представляють. Після виступів деяких країн, інші країни (зокрема часто Російська Федерація та Китай) задавали уточнювальні питання щодо позиції делегата.

Далі відбулося декілька немодерованих обговорень під час яких країни-учасники могли висловити власні позиції та виробити пропозиційні пункти майбутньої Резолюції. Також було сформовано коаліції.

О 12:30 відбулося закриття першого дня роботи Ради Безпеки.

Окрім того учасників цього дня чекали екскурсії від Острозького замку й Музею історії НаУОА. Це надало можливість обговорити пункти проекту Резолюції в неформальній атмосфері.

Наступного дня о 9:30 розпочався 2-й (фінальний) день роботи Ради Безпеки. Після перевірки кворуму, головуюча держава відразу отримала подання на проведення “Немодерованого обговорення” терміном на 20 хвилин, яке  одноголосно підтримали всі країни-учасники.

Після нього від Китаю та Росії відбулося “Подання проекту пункту Резолюції”, а потім і “Подання на проект Резолюції”. Під час кави-брейк учасники мали нагоду неформально подискутувати щодо Резолюції.

У результаті голосування за остаточний проект Резолюції на 2 пункти було накладено вето постійними членами Ради Безпеки (Російською Федерацією й Китаєм).

О 11:30 відбулося завершення роботи ради Безпеки ООН.

О 12:30 відбулося урочисте вручення сертифікатів учасникам і закриття “Моделі ООН в Острозькій академії”. Кожен учасник отримав книгу англійською мовою від Інституту дослідження української діаспори.

Крім того за результатами таємного голосування делегатів було обрано кращого делегата – Анастасію Репецьку. Вона отримала золотий сертифікат, який надає 40% знижку на наступну “Модель ООН в Острозькій академії”.

Ось так і пройшла “Модель ООН в Острозькій академії” 28-29 квітня 2018 року! Чекаємо Вас на наступній Моделі ООН.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *