Відео by Богдана Макарчук
Вже вдруге на базі НаУ «Острозька академія» проходила Модель ООН – найвідоміша у світі освітня рольова гра, в ході якої імітуються засідання різних органів системи ООН, а учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації. Дводенна робота Моделі в «Острозькій академії» проходила протягом 7-8 травня, а її учасниками стала активна молодь з різних міст України: Острога, Рівного, Києва. Відмінністю цьогорічної Моделі ООН стало і те, що до числа учасників приєднались також іноземні студенти.
Цього року було змодельовано роботу Ради Безпеки. Робочою мовою було обрано – англійську, а за потреби учаснику надавався перекладач. Темою засідання було обрано важливе питання у сфері сучасних міжнародних відносин – «Подолання екологічних загроз: кліматична угода».
А тепер розглянемо детальніше як це все відбувалось. 7 травня вранці відбулось неформальне знайомство під час реєстрації учасників. Далі з вступним словом виступили декан факультету міжнародних відносин Атаманенко Алла Євгеніївна і один з організаторів заходу Валерій Мирончук.
Потім відбулась консультація з експертом з питань клімату у вигляді відео-конференції з Іллею Єременко – координатор проектів, член ради Екоклубу (природоохоронна громадська організація), відповідальний за місцеву політику енергоефективності, розвиток молодіжного руху; більше 4-х років він займається впровадженням політики енергоменеджменту на Рівненщині, а також є членом Української молодіжної кліматичної асоціації, у рамках співпраці з якою провів більше 20-ти навчань для молодих активістів енергетичного та кліматичного руху.
Далі розпочалося засідання Ради Безпеки ООН. Після вступного слова одного із представника секретаріату, перевірки кворуму та короткого вступного слова головуючої країни (Індонезія), представники країн в алфавітному порядку виголосили свої промови і вже після цього розпочалось формальне обговорення проблеми. Під час неформального обговорення було сформовано коаліції країн, які спільно лобіювали власні екологічні інтереси.
Також цього дня було розглянуто проект пункту: коаліція Республіки Польща, ФРН, Королівства Бельгія, Респубілки Індонезія, Французької республіки, Республіки Екваторіальної Гвінеї закликала усіх членів РБ ООН до співпраці з фондом Green Climate Fund для допомоги країнам, що розвиваються та державам третього світу перейти на екологічне виробництво та стабілізації їх економіки у перехідний період, а також підпорядкування усіх еко-проектів фондом. Проте в підсумку першого дня згоди щодо цього пункту так і не дійшли.
Учасники Моделі залишились задоволеними досягненим результатом і поділились з нами своїми враженнями:
«Радий, що ми змогли створити дієву коаліцію та дипломатично переконати решту делегатів у важливості наших пунктів резолюції. Разом ми змінюємо світ на краще»,- Олександр Мартинюк, студент Національного університету «Острозька академія».
«Модель ООН в Острозькій Академії – це чудова можливість долучитися до глобальних проблем людства. Як делегат від Домініканської Республіки я була радою, що змогла запропонувати від своєї країни розробку спільного довгострокового проекту поступового переходу країн на виробництво альтернативних джерел енергії, який передбачатиме, що країни самі зможуть розробити стратегічну лінію цього переходу в залежності від можливостей держави»,- Олександра Фомін, студентка Національного університету «Острозька академія».
8 травня роботу Ради Безпеки було продовжено. Розпочався цей день з інтенсивної роботи над пунктами резолюції, декілька разів Бельгія просила про неформальне обговорення, адже відбувались сильні дебати щодо пунктів. Внаслідок неформальних обговорень було прийнято одноголосне рішення щодо деяких суперечливих питань, в результаті було погоджено і прийнято кінцевий пункт резолюції. Підсумком роботи стало підписання Резолюції Моделі ООН, в якій було запропоновано шляхи подолання екологічної кризи, боротьби з глобальним потеплінням та план дій для держав у цій сфері.
Після закінчення засідання відбулося нагородження і вручення сертифікатів учасникам Моделі. Найкращим делегатом, в результаті таємного голосування, було нагороджено Микиту Шиленка – делегата Кот-д’Івуару.
«Модель ООН в Острозькій Академії стала моїм першим досвідом в заходах такого типу. Попереджаю майбутніх делегатів: відсидітися в «наглядачах» не вийде, ви обов`язково будете піддані нескінченному мозковому штурму, який змусить ваш мозок працювати в шаленому ритмі:)Зараз я впевнено можу сказати, що жодного разу не пошкодувала, коли заповнила анкету. Надзвичайна атмосфера академії, дружні стосунки, наполеглива праця і ретельна підготовка справили на мене незабутнє враження і залишили приємний, світлий відбиток у душі. Хочу побажати організаторам крутих ідей, сил рухатися вперед і натхнення для створення Моделей ООН, які дійсно змінюють життя з першої участі, першого публічного виступу. Побачимося наступного року, вирішуючи надзвичайно небезпечні для людства проблеми!», – Аліса Павріанідіс, студентка Київського університету імені Бориса Грінченка.
Команда організаторів Моделі ООН в «Острозькій академії» щиро вдячна за допомогу спонсорам, які підтримали цю ініціативу і допомогли в організації і реалізації проведення заходу на найвищому рівні:
- ТОВ «ТСЦ Вінт»;
- Торгова мережа MOYO
- «Віват» ПП А. Семенович;
- Магазин «Шуфлядка» ПП Ю. Тивончук
- Добруцький Віталій Миколайович
- Кафе “VIP-спудей”
Модель ООН в «Острозькій академії» – це чудова можливість розвинути свої ораторські та аналітичні навички, подискутувати на тему сучасних проблем міжнародних відносин і суттєво розширити свої знання в цій сфері. Сподіваємось, що традиція проведення Моделі буде продовжена і це сприятиме формуванню майбутніх досвідчених дипломатів, що гідно предтавлятимуть нашу країну на міжнародній арені.